שליחות משפטית: השירות שכל עורך דין צריך להכיר

שליחות משפטית היא למעשה שליחות מקצועית שנועדה לספק ללקוח או לכם כעורכי דין מסמכים משפטיים מכל סוג. מה חשוב לדעת לגבי השליחות והשירות עצמו, וכיצד תוכלו לבחור את החברה המובילה בענף? להלן הפרטים.

שליחות משפטית: שירות בסיסי שכל עורך דין זקוק לו

במסגרת התפקיד שלכם כעורכי דין אתם נאלצים להתמודד עם לא מעט מטלות במהלך היום, כאשר אחת המטלות החשובות ביותר היא כמובן טיפול בניירת ובמסמכים. למעשה, חלק מהותי מהתפקיד שלכם הוא למסור מסמכים באופן ישיר ללקוחות או לגופים שונים עמם אתם עובדים על התיק, כולל הנתבע. על מנת להעביר את המסמכים באופן ישיר נדרש ליצור קשר עם חברה המתמחה בתחום של שליחות משפטית. מדובר בשליחות המתבצעת דרך שליחים המעבירים את המסמכים ישירות לנמען, ואף מוודאים כי הנמען חתם כי קיבל את המסמכים ישירות לידו. מדובר בשירות שכולל שליחות של זימונים עדים, חוזים משפטיים, דרישות תשלום, מכתבי התראה ועוד. לכן, מדובר בשירות בסיסי שכל עורך דין זקוק לו – ובוודאי גם אתם. 

מדוע לבחור בחברה המתמחה בתחום המשפטי ולא בחברת שליחויות רגילה?

הסיבה לבחירה בחברה המתמחה בתחום של שליחות משפטית היא בשל החשש כי המסירה לא תתבצע באופן תקין. מסירה לא תקינה שלא התבצעה באופן ישיר לנמען תוך שימת דגש על חתימתו כי קיבל את המסמך עלולה להוביל למחיקת התביעה או לחילופין עיכוב בהליך המשפטי. נוסף לכך, שמכם הטוב והרקורד המקצועי נמצא על הפרק ועל כן יצירת קשר עם חברה שמתמחה בתחום מהווה הזדמנות בעבורכם לחתימה על הסכם ארוך טווח, עם היכרות אישית וכמובן הנחיות מצדכם לכל אורך הדרך. חשוב להבין כי לא פעם היכולת שלכם להגיש את המסמכים לנמען עלולה להפוך למורכבת בשל חוסר יכולת לאתר את הנמען, כתובתו העדכנית וכו' ולכן חברת שליחויות משפטית תדע להפעיל את הכלים כדי לבצע את המסירה בהקדם. חשוב לציין כי למרות שכל אדם רשאי לבצע שליחות (בתנאי שהוא מעל גיל 18) שליח שמתמחה בתחום המשפטי הוא לרוב אחראי ודקדקן, תכונות חיוניות לטובת השלמת ההליך על הצד הטוב ביותר.

עלות שליחות משפטית

כפי שהסברנו, לשליחות משפטית יש חשיבות עצומה לצורך ניהול תקין של הליך במסגרת עבודתכם כעורכי דין פעילים. העלות של שליחות משפטית משתנה בהתאם לכמות הניסיונות של העברת המסמך לנמען, מרחק וכמובן סוג המסמך. לרוב, העלות מתחילה ב-70 ₪ ולכן רצוי לבחון מראש עם החברה לגבי העלויות השוטפות מאחר ואתם עתידים לעבוד עם החברה באופן רציף ולאורך זמן, בהתאם לצורך. 

התפתחות טכנולוגית בתחום של שליחות משפטית 

 כיום שליחות משפטית התקדמה באופן משמעותי וזאת לאור שימוש באמצעים טכנולוגיים המאפשרים לבחון היכן נמצא השליח בכל עת, האם הנמען חתם באופן דיגיטלי על קבלת המסמך ועוד. חברה מקצועית תדע לספק לכם מערך של איתור השליח בכל עת כמו גם אישור מסירה הנמסר לכם בהודעה או ישירות למייל, כמו גם לעדכן האם היו עיכובים או אי מסירה. לפני שאתם ממהרים לחפש חברה בדקו היטב את הניסיון שלה בתחום כמו גם הזמינות. נושא הזמינות הינו חשוב מאחר ולא פעם נדרש לבצע את תהליך המסירה מעכשיו לעכשיו וכחלק משגרת העבודה, ועל כן תהליך הבחירה צריך להתבצע תוך שימת דגש על עבודה שוטפת המתבצעת בהתאם לצרכים השוטפים. בכך, תוכלו ליצור לעצמכם כעורכי דין פעילות ענפה בתחום העיסוק שלכם, בשילוב חברת שליחויות משפטית אמינה ומקצועית. 

פוסטים אחרונים

אנחנו כאן לכל שאלה

פורטל "פרקליט" משתדל להיות מעודכן ואחראי ככל האפשר, אך עם זאת, השימוש במידע המופיע באתר "פרקליט" אינו תחליף בשום אופן לקבלת ייעוץ או טיפול משפטי, מקצועי או אחר והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.

Ⓒ 2020 - כל הזכויות שמורות לאתר פרקליט

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן