משמורת משותפת

הסדר משמורת משותפת יכול להועיל לאבות ולאמהות. לדוגמה, האם יכולה לעזור בשיעורי הבית בעוד שהאב עוזר בעבודות הבית. עם זאת, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שנכנסים להסדר משמורת משותפת.

משמורת משותפת היא הסדר שבו שני ההורים חולקים משמורת משפטית ופיזית על ילדיהם. משמורת משותפת יכולה להיות דברים שונים בהתאם למצב של כל משפחה.

כמה דוגמאות נפוצות להסדרי משמורת משותפת הן כאשר הורים מתגרשים חולקים טיפול פיזי בילדיהם או בוחרים ימים ספציפיים שבהם הם יטפלו בילדם במקום הורה אחר, בהפסקות בית הספר כאשר הורה אחד לוקח חופש מהעבודה כדי לבלות עם ילדיהם, או כאשר ההורים חולקים אחריות לאירועים מתוכננים כגון ביקורי רופא, תרגילי ספורט והדרכות.

גירושין יכולים להיות קשים עבור כל משפחה, וחשוב לבצע אותם בסיוע עורך דין המתמחה בגישור גירושין, אך עדיין הם יכולים להיות קשים במיוחד עבור הורים עם ילדים. אם אחד ההורים נאלץ לעבור דירה לצורך עבודה או אם אחד ההורים סובל מבעיות כלשהם, ההורה השני עלול להרגיש שאינו מסוגל לטפל בילדיו.

משמורת משותפת מתייחסת למושג חלוקת משמורת ילדים בין שני אנשים בגירושין. זה עוזר להורים להפגין את מחויבותם לילדיהם על ידי אחריות משותפת שווה בגידולם. משמורת משותפת היא לא בהכרח זמן הורות שווה, ולכן היא יכולה להשתנות בהתאם להעדפות ולזמינות של כל אחד מההורים.

ההשפעה של משמורת משותפת וזכויות ראייה על היחסים בין הורים לילדים היא נושא שנוי במחלוקת בשל היעדר ראיות מדעיות. עם זאת, ברוב המקרים, משמורת משותפת מועילה ליחסי הורה-ילד.

משמורת משותפת היא מונח משפטי המתייחס לחלוקת אחריות הורית וקבלת החלטות בין ההורים.

ברוב המקרים, בתי המשפט מחליטים למי צריכים להיות הזכויות העיקריות על ילד, כלומר בדרך כלל האם או האב. במקרים מסוימים, הם עשויים להחליט ששני ההורים חולקים זכויות אלה באופן שווה. עם זאת, גם במקרים אלה, חשוב לציין כי אמהות עדיין נוטות יותר לקבל אחריות בלעדית לילדים בשל הקשר הביולוגי שלהם איתם.

משמורת משותפת היא הסדר הורות שבו לשני ההורים יש חלק מהזכויות והחובות ההוריות עבור הילד או את כולן.

זה אולי נראה כמו רעיון טוב לאנשים רבים, אבל משמורת משותפת יכולה לפעמים להזיק לילדים. ייתכן שהם לא מקבלים את תשומת הלב הדרושה להם מהורה אחד והם עשויים להרגיש חוסר ביטחון ביחסים שלהם עם שני ההורים.

יתרונות ובחסרונות של משמורת משותפת

משמורת משותפת היא צורה חדשה של משמורת במשפחות רבות. מכיוון שהחוקים סביב דיני המשפחה השתנו, אנשים יכולים לבחור אם הם רוצים משמורת משותפת או לא.

ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על ההחלטה של אנשים לחלוק אחריות זו או לא, כגון בריאותם של הילדים המעורבים בתהליך, גמישות בעבודה עבור ההורים והעדפות אישיות.

ישנן סיבות רבות לכך שהורים בוחרים במשמורת משותפת על פני משמורת בלעדית. אחת הסיבות העיקריות היא להפחית את הלחץ על הורה אחד על ידי לקיחת אחריות רבה יותר.

ניתן להשיג זאת אם שני ההורים חולקים את חובות ההורות באופן שווה ושווה. משמורת משותפת גם מאפשרת לילדים לקיים יותר אינטראקציות עם כל אחד מההורים, מה שיכול לעזור להם לפתח תחושה בריאה של מערכות יחסים עם אמהות וגם עם אבותיהם.

משמורת משותפת היא הסדר ההורות הנפוץ ביותר, כאשר כ-75% מהזוגות בוחרים באפשרות זו. עם זאת, לא תמיד קל להסכים על לוחות זמנים לחלוקת זמן, וחילוקי דעות יכולים להתעורר די מהר.

כאשר מתרחשים חילוקי דעות, תהליך גיבוש ההסכם עלול להיות מסובך ולקחת זמן. עם הפיכת משמורת משותפת לפופולרית יותר בחברה, חשוב לדעת מהן הזכויות של כל הורה על מנת להגן על האינטרסים שלו ועדיין להגן על צרכי הילדים.

משמורת משותפת מתייחסת להסדר של משמורת משותפת שבו שני ההורים חולקים אחריות הורית.

שיעורי הגירושין נמצאים במגמת עלייה כבר מספר שנים, ולא רק שיעור הגירושים עולה. מדינות ברחבי העולם רואות בשנים האחרונות עלייה בשיעורי המשמורת המשותפת, כאשר יותר הורים מבקשים משמורת משותפת על מנת לספק חינוך מאוזן לילדיהם.

הסדרי משמורת משותפת הם סוג של הסדר משמורת שבו ההורים חולקים זכויות משותפות על הילד. מדובר בהסדר שונה ממשמורת בלעדית, הקובעת כי להורה אחד יש זכויות בלעדיות על הילד מבלי לאפשר לו קשר או מעורבות מההורה השני.

הסדרי משמורת משותפת עלולים ליצור בעיות הן להורים והן לילדים שכן הם עלולים לגרום לסכסוכי מזונות ולבעיות עם לוחות הזמנים של הביקורים. בדיוק מסיבה זו אנו תמיד ממליצים לבצע את כל ההסדרים בסיוע עו"ד גירושין.

לסיכום

משמורת משותפת הופכת נפוצה יותר ויותר בחברה של היום. יש לזה יתרונות רבים הן להורים והן לילדים.

הורים בוחרים כיום במשמורת משותפת על פני משמורת בלעדית בשל יתרונותיה הרבים. זה לא רק מאפשר תקשורת טובה יותר בין ההורים, אלא גם יוצר סביבה בריאה לילדים.

פוסטים אחרונים

אנחנו כאן לכל שאלה

פורטל "פרקליט" משתדל להיות מעודכן ואחראי ככל האפשר, אך עם זאת, השימוש במידע המופיע באתר "פרקליט" אינו תחליף בשום אופן לקבלת ייעוץ או טיפול משפטי, מקצועי או אחר והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.

Ⓒ 2020 - כל הזכויות שמורות לאתר פרקליט

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן