כיצד מתגרשים? שאלה כה פשוטה, והתשובה?

מן הצד האחד נדמה כי מדובר פשוט בהחלטה. ההחלטה שלנו לסיים את פרק א' ולפתוח דף חדש עם פרק ב'. אולם לצד זאת, גירושין מביאים עמם את אחד מן האירועים האמוציונליים והמטלטלים ביותר עבור כל אדם ואדם, גם אם הדבר נעשה בהסכמה ובהדדיות מלאה בין הצדדים.

מהר מאוד, יכולים רבים למצוא את עצמם הולכים לאיבוד בין שלל התהליכים השונים אליהם, מי אחראי על מה? כיצד מתחילים? מהו הצעד הראשון? מהו הצעד הבא? מתגרשים רבים מגלים גם לפתע כי כל מקרה הוא לגופו, וכל תא משפחתי מביא עמו היבטים השונים בתכלית מן התא המקביל לו.

ייעוץ ראשוני

הדבר הנכון ביותר שכל אדם המצוי בתהליך הראשוני יכול לעשותו, הוא להבין כי הוא מצוי תחת אמוציות רבות אשר עלולות לפגום בשיקול דעתו. על-כן רבים ממליצים שאת הצעד הראשון ולו אם מתבשלת לה המחשבה על גירושין, יש לעשות אצל עורך דין גירושין אשר יבחן את הנושא ויתווה יוחד עם הלקוח או הלקוחה את הצעד הראשון.

ייעוץ נכון יכול לא רק להכווין אל הצעד הראשון, אלא גם למנוע מפני טעויות אשר יכולות בהחלט לבוא לידי ביטוי בעת הליכי הגירושים ובתביעות הנלוות להם.

מספיק שאדם יחליט שהוא עוזב את הבית מתוך סערת רגשות, על מנת שהדבר יהיה בעוכריו בעת הליך הגירושין. מספיק שאישה תבצע דבר מה ללא כל סיבה מצדקת על מנת שהדבר יפגום בסיכוייה לקבל מזונות אישה.

על-כן, עוד בטרם נפלה ההחלטה על הצעד הראשון, ראו בייעוץ המשפטי כצעד חשוב מאין כמוהו.

תביעת הגירושין היא החותמת

טעות שגורה בקרב רבים היא לשער שתביעת הגירושין היא התהליך היחידי אליו יידרשו במסגרת סיום פרק הנישואין.

בפועל, תביעת הגירושין רק 'חותמת' את התהליך שעשו הזוג, וישנן תביעות רבות ונפרדות אשר צריכות להילקח בחשבון לרבות תביעות רכוש, תביעות משמורת על הילדים, מוניטין ונכסי קריירה, מזונות ילדים, מזונות אישה וכיוצא בזאת.

חשוב לדעת כי כל היבט שכזה מגלם בתוכו תביעה משל עצמה, ותביעת הגירושין היא מגלמת רק תהליך אחד אל מול מגוון רחב של הליכים משפטיים להם נדרשים הזוגות.

גיבוש האסטרטגיה הנכונה

גם כאשר זוג נכון להתגרש באופן הדדי ומכבד, הרי שיש לקחת בחשבון כל היבט והיבט ולגלמו בהסכם הגירושין. כל שטח אפור כל נתון אשר יכול להתפרש בצורה אחרת, עלולים להוביל למחלוקות עתידיות שגם הן סופן להסתיים בבית המשפט.

לצד זאת, כאשר מדובר בגירושין הנערכים תוך שהצדדים מתבצרים בעמדתם, הרי שמוטב לשקול  ולהתוות אסטרטגיה משפטית נכונה ומדויקת. דוגמה מופתית לכך היא מרוץ הסמכויות הקיים בין בית הדין הרבני לבין בית המשפט לענייני משפחה, ובו כל צד שיזדרז לפנות אל הערכאה שתענה על האינטרסים שלו באופן המדויק יותר, יוכל להמשיך את הדיון בתיקיו באותה הערכאה.

פוסטים אחרונים

תאונה פגע וברח על כביש
כללי

תביעת נזקי גוף

דמיינו שאתם מנווטים ברשת המורכבויות המשפטיות לאחר שסבלו מפציעה גופנית; זה יכול להרגיש כמו אתגר בלתי עביר, במיוחד כאשר אתה מנסה להחלים. כאן נכנס לתמונה

להמשך הפוסט »

אנחנו כאן לכל שאלה

פורטל "פרקליט" משתדל להיות מעודכן ואחראי ככל האפשר, אך עם זאת, השימוש במידע המופיע באתר "פרקליט" אינו תחליף בשום אופן לקבלת ייעוץ או טיפול משפטי, מקצועי או אחר והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.

Ⓒ 2020 - כל הזכויות שמורות לאתר פרקליט

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן