איך ללמוד למבחני תואר שני במשפטים

 

בתחילת הלימודים לתואר שני במשפטים, נראה כאילו התהליך לא יסתיים לעולם. חברים חדשים ללימודים שאינם מוכרים, מערכת שעות שצריכה להשתלב גם עם לוח זמנים של עבודה וחיים אישיים, מרצים שנוקטים בגישת לימוד חדשה, ושפע היבטים אחרים שמשפיעים על התחושה לפיה התואר הנכסף לעולם לא יגיע. אבל הנה הוא כאן, ועכשיו הזמן לשבת וללמוד למבחני הסיום של התואר השני במשפטים.

כל מכללה וכל אוניברסיטה מפעילה מתכונת לימודים שונה מעט, אך ברוב המסגרות הלימודים ניתן אף לגשת למבחנים במועדי ב' או לבחור במסגרת לימודי קיץ. אלא שעדיין נשאלת השאלה המהותית: איך לומדים היטב למבחני תואר שני במשפטים, במקביל לעבודה ולניהול חיי משפחה וחיים חברתיים?

כמו בכל היבט אחר של החיים – הכול תלוי באופי האישי

מאמר זה מגיש טיפים יעילים שיסייעו לכם להתכונן היטב לקראת מבחני תואר שני במשפטים, בהתאם לאופי האישי שלכם ולהעדפות סגנון הלימודים שלכם

לחוצים? קחו נשימה עמוקה

במקום להיכנס ללחץ המותיר אתכם חסרי נשימה, ארגנו תחילה את כל השאלות הצפויות להיכלל במבחן, עברו על דפי הסיכומים שלכם ושכתבו אותם למסמך תמציתי, גם אם הוא ארוך מעט, ארגנו קבוצות למידה, ובעיקר, הכינו תוכנית עבודה. ברגע שתתחילו, תבינו שהמטרה הנכספת של תואר שני במשפטים נמצאת ממש בהישג יד.

הכינו לוח זמנים מסודר ללמידה, הקפידו לישון היטב בלילה כדי שהמוח יוכל לתפקד היטב ולארגן ביעילות את כל המידע, עברו על תקדימים משפטיים נפוצים, רשמו הערות חשובות, ובמיוחד הקפידו על מיקוד וריכוז.

בצהריים חשוב שתאכלו היטב, ואם מצאתם קבוצת למידה עימה אתם מרגישים בנוח, הקדישו את שעות אחר הצהריים והערב לפתרון בעיות משפטיות כשאחד מחברי הקבוצה מעלה שאלה חשובה, והאחרים מתבקשים לענות תשובה המסכמת את החומר הנלמד.

מאורגנים כמו במחנה צבאי? שחררו מעט את הרסן

במהלך לימודי תואר שני במשפטים ארגנתם היטב את כל החומר הנלמד, ולפני תקופת המבחנים הקפדתם להכין תוכנית עבודה מפורטת, הכוללת לוח זמנים ללמידה, בו נשבעתם לעמוד ויהי מה. זהו המפתח להצלחה במבחני התואר השני במשפטים, אך יש להבין גם כיצד לגלות מעט גמישות על מנת שלא להישחק מהר מדי.

התחילו ללמוד מדי יום בשעה קבועה, בצעו מספר תרגילים גופניים קלים, שבו ללמוד בהתאם ללוח הזמנים שקבעתם לעצמכם, אך הקפידו לקחת הפסקות נשימה, אכילה והירגעות. חשוב שתקפידו לישון היטב בלילה כדי שתוכלו לחזור על כל התהליך גם ביום הבא וגם בשבועות הקרובים.

לעולם, אבל לעולם אל תתייאשו!

לימודים למבחני תואר שני במשפטים עשויים להיות מייאשים לעתים. למרות כל הכוונות הטובות שלכם, כל החומר הנלמד נראה לכם כאילו הוא כתוב פתאום בסינית, ואתם מתחילים לפקפק באינטליגנציה שלכם. חבל.

היקף החומר בלימודי תואר שני במשפטים אינו עצום כי שחשבתם, וברגע שתתחילו להבין כיצד לנצל היטב את הזמן, תגלו שאתם מתקדמים בהדרגה אך בעקביות.

המפתח ללימודי תואר שני במשפטים: להבין את הקצב האישי

לכל אדם יש את סגנון הלמידה האישי שלו. אם אתם נאלצים ללמוד בלילות, עקב אילוצי עבודה וטיפול בילדים, ארגנו את לוח הזמנים שלכם בהתאם. אם אתם יכולים ללמוד במהלך היום ומסוגלים להתמקד טוב יותר בשעות הבוקר, תכננו לעצמכם לוח זמנים גמיש שיכול להקיף את כל החומר.

כך או אחרת, בלימודים לקראת תואר שני במשפטים, חשוב שתבינו מה עובד עבורכם באופן אישי. כשתבינו על אילו קשיים עליכם להתגבר, תוכלו לדעת למה לצפות, איך להתחיל, איך להתקדם, וממי לקבל עזרה.

פוסטים אחרונים

אנחנו כאן לכל שאלה

פורטל "פרקליט" משתדל להיות מעודכן ואחראי ככל האפשר, אך עם זאת, השימוש במידע המופיע באתר "פרקליט" אינו תחליף בשום אופן לקבלת ייעוץ או טיפול משפטי, מקצועי או אחר והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.

Ⓒ 2020 - כל הזכויות שמורות לאתר פרקליט

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן